YouTube’dan yapay zekâ hamlesi: İki yeni özelliğini tanıttı

Yapay zekâ teknolojisi son yılların en öne çıkan trendlerinden biri. Pek çok teknoloji firması bu alanda var olmaya çalışırken bu furyaya YouTube da katıldı.

Popüler video platformu, iki yeni deneysel üretken yapay zekâ özelliğini duyurdu. YouTube Premium aboneleri yakında yapay zekâ tarafından oluşturulan özetleri ve izlenilen video ile ilgili soruları yanıtlayan bir sohbet botunu deneyebilecek. Test dönemleri sırasında deneylere kaydolan ücretli bir üye olunmadığı sürece ise bu özellikler görülemeyecek.

YouTube, tüm bunları gerçekleştirirken de engellenen kelimeleri içeren veya engellenen kullanıcılardan gelen içeriklerin çekilmeyeceğini de belirtti. Ayrıca içerik oluşturucular, videoları hakkında sorunlu tartışmalar görürlerse yorumları tek tek silmek için aracı kullanabilecekler.

YouTube Premium aboneleri, YouTube’un denemeler sayfasındaki yorum özetleyiciyi etkinleştirerek yeni özelliği kullanabilirler. Ancak şirket, tüm videolar için bu seçeneğin görülmeyeceği konusunda da uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x