Meğer Rocky’i o eleştiri yüzünden ikinci defa yazmış

Popüler akış platformu Netflix’te yayınlanan ve Sylvester Stallone’yi odağına alan Sly isimli belgeselde ünlü oyuncu, meşhur Rocky filmiyle ilgili daha önce pek de duyulmamış detayları paylaşıyor.

Sylvester Stallone, kaleme aldığı ve gişede başarılar elde ederken tüm dünyada ünlenmesini sağlayan 1976 yapımı “Rocky” filmini aslında bir arkadaşının karakterin çok zalim olduğunu söylemesinin ardından yeniden yazdığını söyledi.

Gişede 117 milyon dolar hasılat elde etti ve birçok devam filminin yanı sıra “Creed” yan filmlerinin de ortaya çıkmasını sağladı.

Creed filminden…

Şimdi seneler sonra Stallone yeni Netflix belgeseli “Sly”da, projeyi başlangıçta nasıl tasarladığını anlattı.

Stallone, Rocky’yi başlangıçta haydut bir karakter olarak hayal ettiğini ve Martin Scorsese’nin suç draması Arka Sokaklar’ından (Mean Streets) ilham aldığını açıkladı. Ancak bir arkadaşının senaryoyu okuması ve boksörün izleyicilerin onu gerçekten umursamayacak kadar zalim olduğunu düşünmesi üzerine yeniden masa başına geçti.

Stallone, Rocky’nin karakterini nasıl yumuşatıp onu izleyiciler için daha sevimli hale getireceğini düşündü ve bir kız arkadaşı olsa nasıl olurdu diye hayal ettiğini bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x